Batarya ve Tesisat Hizmetleri

TESİSAT VE BATARYA HİZMETLERİ

Batarya, sıhhi tesisat sistemlerinden hem sıcak hem de soğuk suyu istenen oranda karıştırıp aktırabilen armatürler olarak tanımlanmaktadır. Gerektiği durumlarda yalnızca sıcak su ya da soğuk su akıtabiliyor. Batarya seçenekleri tercih edildiği mekâna göre değişmekte ve adlandırılmaktadır. Batarya ve tesisat hizmetlerini talep ederken de bu hususu belirtmeniz gerekir. Batarya seçenekleri ise; bide bataryası, lavabo bataryası, eviye bataryası ve banyo bataryası şeklinde çeşitlendirilmiştir.

Lavabo bataryaları, montaj biçimine göre ankastre tipi ve duvar tipi olmak üzere iki ayrı seçeneğe ayrılır. Lavabo üzerine montaj edilen bataryalar şeklinde de tanımlanabilir. Batarya ve tesisat hizmetlerini sunarken bazı önerileri de paylaşabiliyoruz. Bağlantı ağızları eksenleri ortalama olarak yerden 1100 mm yükseklikte yerleştirilmektedir. Lavabo da yerden 800-850 mm yükseklik düzeyine monte edildiği zaman lavabo ile arasında yaklaşık 100-150 mm boşluk bulunmalıdır.

Duvar tipi duş ve banyo bataryaları duvara monte edilmektedir. Bu konuda batarya ve tesisat hizmetlerimizin detaylarını da inceleyebilirsiniz. Bataryalar, seramik tesisat malzemeleri üzerine ya da direkt olarak duvara monte edildiklerinden dolayı montaj ölçüleri esas alınmaktadır. Montaj ölçülerinde eğer varsa ilk olarak üretici firmanın belirttiği ölçüler esas alınmalıdır. Eğer yoksa bilinen ve uygun olan montaj ölçüleri tercih edilmektedir. Bu anlamda kesinlikle uzman ve işinin ehli olan bir kişiden yardım almalısınız. Aksi takdirde uygun olan bir sonuç alamayabilir ve sonucunda mağdur olabilirsiniz.

Call Now ButtonHEMEN ARA