Batı Ataşehir Su Kaçağı Tespiti

Batı Ataşehir Su Kaçağı Tespiti

BATI ATAŞEHİR SU KAÇAĞI TESPİTİ

Su tesisat işlemi yapan kişiler, su kaçağı olan banyolar ya da su tesisat borularının geçtiği noktalara, ilk olarak su kaçağının temiz su borusunda olduğu mu yoksa atık su borusunda olduğu mu şeklinde tespitini yapmaktadır. Bu durumu anlamanın da tek yöntemi, su tesisat sistemlerine bir manometre bağlanmasıyla gerçekleşir. Batı Ataşehir su kaçağı tespiti işlemlerini gerçekleştirirken bizler de bu gibi aletlerden faydalanabiliyoruz. Su tesisatlarında mevcut olan musluk ve vanaların tamamı kapatılmalıdır. Bu durumda arıza vana ya da musluk varsa eğer kör tapa ile kapatılmalıdır. Manometreye belirli bir basınç uyguladıktan sonra banyo tesisat sisteminde herhangi bir kaçak olup olmadığının tespiti yapılmalıdır.

Daha sonrasında bu su kaçağının olduğu noktayı sıcak su tesisatında mı yoksa soğuk su tesisatında mı olduğunun tespiti gerçekleştirilmelidir. Bunu anlayabilmenin tek yöntemi şofben ya da kombi girişinde bulunan vana kapatılıp aynı şekilde bütün tesisata uygulanan teste tabi tutulmaktadır. Yapılan bu testin neticesinde ise, su kaçağı bulunan tesisatı, su kaçağı bulma cihazıyla bu kaçak aranmaya başlanmaktadır. Batı Ataşehir su kaçağı tespiti işlemlerimizi bu anlamda güvenilir bir şekilde sunmaktayız.

Eğer su tesisat sisteminde olan kaçak, küçük bir kaçaksa bir basınç pompası yardımıyla kaçağın artması sağlanmaktadır. Bu işlemi Batı Ataşehir su kaçağı tespiti hizmetini gerçekleştirirken sunmaktayız. Su kaçağı bulma cihazının sesi daha iyi şekilde algılamasına ve çok daha hızlı şekilde su kaçağı tespit etmeyi sağlamaktadır.

Bu yazıyı paylaşın


Call Now ButtonHEMEN ARA